tusside-logo-2_1@4x

Beşiktaş İlçesi Lise Öğrencileri ile İlk Bilim ve Teknoloji Kampı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü ile 10 Aralık 2019 tarihinde yapılan protokol kapsamında aralarında Kabataş Erkek Lisesi, Sabancı Anadolu Lisesi, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi pek çok farklı lisenin yer aldığı 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik Bilim ve Teknoloji Kampı gerçekleştirildi.

Lise öğrencilerini gelişmekte olan teknolojiler ile tanıştırmak, mühendislik süreçleri ile yeni teknolojileri yazılımlarla entegre ederek öğrencilerin yeni ürün tasarlama ve üretme deneyimi yaşamalarını amaçlamak amacıyla tasarlanan bir haftalık yatılı kamp programı öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Kamp, yenilikçilik nedir, sorusuyla başlamış; yapay zeka ve makine öğrenmesi, nesnelerin interneti, robotik gibi ileri teknolojileri öğrencilere eğitsel uygulamalarla aktarmakla devam etmiştir. İlerleyen günlerde katılımcılar beş çalışma grubuna ayrılmış ve her gruptan karşılaştıkları bir soruna yönelik ihtiyacı belirleme, çözüm geliştirme, yeni teknolojiler ile entegre ederek tasarlama, ürün prototipini çıkarma ve iyileştirme aşamalarında yer alarak çalışmalarını sunmaları istenmiştir. Süreç içerisinde öğrencilere, algoritmik düşünce, elektronik bileşenler ve baskı devre uygulamaları, Ardunio, 3D tasarım gibi alanlarda uygulamalı eğitimler verilmiş ve çalışma gruplarından projelerini bu doğrultuda şekillendirmeleri istenmiştir.

12 Ocak Pazar günü tanışma ile başlayan Kamp, 17 Ocak Cuma günü öğrencilerin gruplar halinde hazırladıkları projeleri juriye sunmaları ve ardından kapanış töreni ile son bulmuştur. Kampların yıl boyunca devam etmesi planlanmaktadır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler