tusside-logo-2_1@4x

Bosna-Hersek Kamu Yöneticileri, Liderlik Okulu Programı

Bu Haberi Paylaş

Bosna-Hersek Kamu Yöneticileri, Liderlik Okulu Programı İçin TÜBİTAK TÜSSİDE’ deydi.

TÜBİTAK TÜSSİDE Liderlik Okulu, Orta Asya, Balkan ve Orta Doğu ülkelerinde kamuda çalışan orta ve üst düzey yöneticilere, Türkiye’de liderlik alanında varolan tecrübe ve bilgi aktarımının yapılmasını hedeflemektedir. Bu kapsamda TÜBİTAK TÜSSİDE, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Dış İşleri Bakanlığı ile koordineli olarak çalışmaktadır. İlgili işbirliği çerçevesinde düzenlenen Bosna-Hersek Liderlik Okulu Programı’na, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından gelen yöneticiler, STK ve basın temsilcilerinden oluşan 35 kişilik bir grup katılmıştır.

Eğitim programında; Global Değişim ve Türkiye’ye Etkileri, E-devlet Uygulamaları, Yeni İş Modelleri, Kalite Yönetimi Uygulamaları, Özelleştirmedeki Düzenlemeler ve Rekabet, Türkiye Ekonomisi Değişim Dinamikleri, Şeffaflık, Hesap Verebilirlik ve İsraf Yönetimi konularında paylaşımlar yapılmıştır.

Program kapsamında Dış İşleri Bakanlığı, TBMM, Ekonomi Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, TİKA ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ziyaret edilmiştir. İlgili kurumlardaki yetkili kişiler, katılımcılara tecrübe ve bilgi aktarımında bulunmuşlardır. Kamu kurumları ziyaret programı tamamlandıktan sonra Türkiye’nin kültürel ve doğal yapısını yakından tanıtmak amacıyla gezi programıma geçilmiştir. Başta Anıtkabir ve Suriçi İstanbul olmak üzere, Dolmabahçe Sarayı, Sabancı Müzesi, Kapadokya bölgesi – Ürgüp, Göreme, Avanos ve Konya–Mevlana Müzesi tecrübeli rehberler eşliğinde tanıtılmıştır.

Programı eğlenceli, öğretici ve faydalı bulduklarını vurgulayan katılımcılar, gerek TÜBİTAK TÜSSİDE Liderlik Akademisi çerçevesinde gerekse de proje işbirlikleri üzerinden ortak bir yol haritası çizilmesi gerekliliğini ifade etmişlerdir.

Dış İşleri Bakanlığı ziyareti

Ekonomi Bakanlığı ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ziyareti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ziyareti

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler