tusside-logo-2_1@4x

Dijital Dönüşüm Liderleri Gelişim Programı Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile TÜBİTAK TÜSSİDE iş birliğinde Ocak–Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Dijital Dönüşüm Liderleri Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan 31 kamu bilişim yöneticisine sertifikaları törenle verildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonunda 10 Mayıs’ta düzenlenen törende T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından katılımcılara sertifikaları ve rozetleri takdim edildi. Programda TÜBİTAK TÜSSİDE Müdürü İsmail DOĞAN ve Müdür Yardımcısı Ali DOĞAN yer aldılar.

“Dijital Dönüşüm Liderleri Gelişim Programı” ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan bilişim yöneticilerine dijital dönüşüm alanındaki küresel eğilimlerin aktarılması, kamuda dijital dönüşüm sürecinin daha iyi planlanması ve yönetilmesi için gerekli standartlar ve yöntemler ile yeni nesil dijital teknolojilerin kurumlarda kullanım alanlarının uygulamalı olarak aktarılması amaçlandı.

Bu kapsamda, 14 modülden oluşan eğitim programında BT yönetişimi standartları ve kurumsal mimari, yazılım ekosistemi ve açık kaynak sistemlere göç, dijital dönüşümde veriyi yönetmek ve veri mahremiyeti, veri merkezleri, bulut bilişim ve büyük veri mimarisi, yeni nesil teknolojiler ve kamu uygulamaları, iş süreçleri yönetimi (BPM) ve robotik süreç otomasyonu (RPA) çözümleri gibi pek çok farklı başlık altında kapsamlı bir müfredat takip edildi. Programda ayrıca, Stratejik Yönetim ve Dijital Olgunluk Analizi – Vaka çalışması kapsamında katılımcılar, eğitim programı boyunca öğrendikleri konuları pekiştirmek için kendi kurumlarına yönelik saha çalışması da gerçekleştirdi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler