tusside-logo-2_1@4x

GADOM Stratejik Hedefler ve Değerler Çalıştayı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE ile Kırklareli Üniversitesi iş birliğinde “Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi (GADOM) Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması Projesi” çalışmaları devam ediyor.

Kırklareli Üniversitesi koordinatörlüğünde, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ortaklığında kurulan Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezinin stratejik yol haritasının hazırlanması amacı ile yürütülen proje kapsamında, ‘’Stratejik Hedefler ve Değerler Çalıştayı’’ çevrim içi olarak düzenlendi.

GADOM’un bir parçası olacağı ekosistemde stratejik konumlanmasının belirlenebilmesi adına koordinatör ve ortak üniversitelerden akademik personelin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda Merkezin tanıtımını ve amaçlarını kapsayan sunumun ardından proje kapsamında şu ana kadar elde edilen çıktılar paylaşıldı.

Bilgilendirme sunumları sonrasında çalıştay programına;

  • Proje Kapsamında Elde Edilen Çıktıların Değerlendirilmesi & Önceliklendirme Çalışması,
  • Hedefler & Stratejilerin Belirlenmesi ve Değerler,
  • Misyon & Vizyon çalışmaları ile interaktif bir şekilde devam edildi.

Akademisyenlerin bir araya gelerek uzmanlık alanları doğrultusunda görüşlerini belirttiği çalıştay, GADOM’un stratejik hedeflerinin ve değerlerinin belirlenmesi aşamasında önemli katkılar sağladı. Bununla birlikte, çalıştay üç üniversite ortaklığında kurulan Merkezin birlikte hareket etme kültürünü geliştirerek bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda gıda arzı güvenliği ve dijitalleşme konularında çalışmalar yürütülmesine zemin hazırladı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler