tusside-logo-2_1@4x

DOKAP Bölge Üniversiteleri ve Teknoloji Transfer Ofisleri OAP® Çalışması Giresun’da Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

DOKAP Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi kapsamında DOKAP Bölge Üniversiteleri ve Teknoloji Transfer Ofisleri OAP® Çalışması 25 Mayıs 2016 tarihinde TÜSSİDE moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Bölge üniversitelerinin mevcut durumu ile birlikte ARGE ve yenilikçilik altyapılarının da analizi için Giresun’da düzenlenen çalıştaya başta bölge üniversitelerinden olmak üzere kamu, özel sektör ve ilgili STK’lardan çok sayıda temsilci katılım gösterdi.

DOKAP Başkan Yardımcısı Yusuf Mengi’nin açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda, TÜSSİDE adına Oya Uysal tarafından yapılan proje bilgilendirme sunumu sonrasında sırasıyla Bölge Üniversiteleri ve Teknoloji Transfer Ofislerinin mevcut durum analizi, önceliklendirme ve öneri geliştirme çalışmaları gerçekleştirildi. Bu çalıştaydan toplanan veriler, saha çalışmalarından elde edilen veri ve bilgilerle birlikte bölge üniversitelerinin sanayi ile işbirliklerine, teknoloji transferine ve bilginin ticarileştirilmesine yönelik potansiyelinin tespiti için hazırlanacak rapora girdi oluşturacaktır.

Proje kapsamında ilerleyen aylarda bölge üniversitelerinin sanayi etkinliğinin değerlendirilmesi ve bölgesel teknoloji transfer merkezi kurulmasına dair fizibilite için bölgedeki üniversite temsilcilerinin ve ilgili paydaşların katılımıyla bir çalıştay daha düzenlenecektir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler