tusside-logo-2_1@4x

DOKAP Bölgesi Tarımsal Araştırmalar Projesi Tanıtım Toplantısı ve Çalıştayı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE ve DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi işbirliği ile gerçekleştirilen “DOKAP Bölgesi Tarımsal Araştırmalar Projesi Tanıtım Toplantısı ve Çalıştayı” 11 Ocak 2017 tarihinde Giresun’da gerçekleştirildi. Toplantıya DOKAP Bölgesi üniversitelerinden akademisyenler, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlükleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık il Müdürlükleri, Orman Bölge Müdürlükleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsası, Bölge Kalkınma İdareleri, Araştırma Enstitüleri, Ziraat Odaları, Kalkınma Ajansları, Valilik, Belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katılım sağladı.

DOKAP BKİ Başkanı Ekrem Yüce’nin, TÜSSİDE Proje Danışmanı ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan’ın ve yine TÜSSİDE Proje Danışmanlarından Prof. Dr. Kürşat Demiryürek’in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantının öğleden önceki oturumu, TÜSSİDE ve projeler hakkında yapılan bilgilendirme sunumlarıyla tamamlandı. Öğleden sonraki oturumda ise katılımcılar, uzmanlık ve ilgi alanlarına göre “DOKAP Bölgesi Organik Tarım Havzalarının Belirlenmesi Araştırma Projesi Çalıştayı” ve “DOKAP Bölgesi Tarımsal Üretim ve Tarımsal Sanayi Yatırım Potansiyeli Araştırma Projesi Çalıştayı” olmak üzere iki ayrı grup halinde bölgedeki mevcut durumun analizi için TÜSSİDE moderatörlüğünde gerçekleştirilen Ortak Akıl Platformu® çalışmalarına katkı sağladılar.

Bölge ve bölge dışından 150’den fazla paydaşı buluşturan organizasyon, DOKAP BKİ Başkanı Ekrem Yüce’nin kapanış konuşması ile son buldu.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler