tusside-logo-2_1@4x

Örtüaltı Yetiştiriciliğinde Üretim Modellerinin ve Pazar Kanallarının Geliştirilmesi Projesi Çalıştayı

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE ile T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Örtüaltı Yetiştiriciliğinde Üretim Modellerinin ve Pazar Kanallarının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında çalıştay faaliyetleri başladı.

Örtüaltı üretimi ve kent tarımında mevcut durum analizinin yapılmasını hedefleyen çalıştayların ilki İzmir’de gerçekleştirildi. Üniversitelerden, İzmir ili ve çevre illerden İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinden ve Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesinden katılımın olduğu İzmir Çalıştayı’nda üç farklı masada örtüaltı yetiştiriciliğinin, bir masada ise kent tarımının mevcut durumuna yönelik değerlendirmeler yapıldı. Örtüaltı yetiştiriciliği ve kent tarımı mevcut durum değerlendirmeleri kapsamındaki bir sonraki çalıştay ise Antalya’da gerçekleştirildi. İkinci çalıştayda Antalya ve çevre illerdeki İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinden, üreticilerden, özel sektörden ve Bakanlık danışmanlarından katılımcılar yer aldı.

Çalıştay faaliyetleri, projenin önemli bir adımı olup belirli aralıklarla farklı illerimizde gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler