tusside-logo-2_1@4x

GADOM Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması Projesi Çalıştayları Devam Ediyor

Bu Haberi Paylaş

Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (GADOM) Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması Projesi devam ediyor. Proje sonucunda Kırklareli Üniversitesi koordinatörlüğü, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ortaklığında 31 Mart 2022’de kurulan GADOM’un stratejik yol haritası çizilmiş olacak.

Proje kapsamda, TÜSSİDE ve Kırklareli Üniversitesi işbirliği ile Türkiye’nin çeşitli illerinde çalıştaylar gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar

  • 12-13 Ekim’de Ankara’da “Gıda Değer Zincirinin Her Aşamasında Dijital ve Çevrimiçi Teknolojilerin Kullanımı ve Yaygınlaştırılması” ve “Döngüsel Tarım ve Gıda Uygulamalarının Geliştirilmesi ve Hayata Geçirilmesi”,
  • 20 Ekim’de İstanbul’da “Gıda Tedarik Zinciri”,
  • 27 Ekim’de İzmir’de “Gıda Sanayi”,
  • 3 Kasım’da Konya’da “Birincil Üretim”
  • 9 Kasım’da Şanlıurfa’da “Hassas Tarım (Precision Farming), İyi Tarım ve İyi Çiftlik Uygulamalarının Yaygınlaştırılması”

temaları ele alınmıştır. 17 Kasım’da Adana’da gerçekleşecek çalıştayda ise “Gıda Değer Zincirinin Türkiye’deki Mevcut Durumu” konusu değerlendirilecektir.

Çalıştaylara birçok kamu kurum ve kuruluşu, özel sektör, akademi ve STK’lardan katılım gerçekleşmiştir. Çalıştay çıktıları hem ülkemizin gıda değer zincirinin problemlerinin teşhis edilmesine hem de GADOM’un ulusal ve uluslararası ölçekte gerçekleştireceği çalışmalara temel zemini hazırlayacaktır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler