tusside-logo-2_1@4x

Genel Katılıma Açık TÜBİTAK TÜSSİDE Kampları Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Hazırlıklarına Şubat 2014’te başlanılan TÜSSİDE Genel Katılıma Açık Kamplar, 23-28 Ağustos ve 30 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde konaklamalı olarak gerçekleştirildi.  Başvurunun çok yoğun olduğu kamplarımızın ilkine 25 başarılı öğrencimiz, ikincisine ise 17 başarılı öğrencimiz katılım gösterdi.

Aralarında üstün yetenekli öğrencilerimizin de yer aldığı kamplara, TÜBİTAK enstitülerinden UME, BİLGEM, Çevre ve Temiz Üretim Teknolojileri Enstitüsü, Malzeme Enstitüsü ve Enerji Enstitüsü’nün bilim insanları da deneyler ve eğitsel etkinliklerle destek verdi. Bilimsel aktivitelerin oyunlarla desteklendiği kampta, öğrencilerimiz hem bilim insanları ile tanışma fırsatını yakalamışlar, hem de deneyler ve eğitsel etkinliklerle temel bilimlere ilişkin farkındalıkları artmıştır. Robot Atölyesi, Bilim Dedektifleri, Kriptoloji Atölyesi, Eğlenceli Matematik, Sanat Atölyesi, Alternatif Enerjiler Atölyesi kampta yer alan oturumlara örnek olarak verilebilir.

Kampın sonunda yapılan “Kamp Afişi” çalışmasında ve genel kamp değerlendirmesinde öğrencilerimiz, kamplardan duydukları memnuniyetleri dile getirmişler ve devamını istemişlerdir.

TÜSSİDE Genel Katılıma Açık Kampların 2016 yazında da devam etmesi planlanmaktadır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler