tusside-logo-2_1@4x

İnsan Kaynakları İçin İnsan Merkezli Yapay Zeka Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

15 Nisan Perşembe günü; Türkiye Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve TÜBİTAK TÜSSİDE koordinasyonunda kamu, özel sektör ve akademi iş birliği ile “İnsan Kaynakları İçin İnsan Merkezli Yapay Zekâ” projesi çalıştayı yapıldı .

Çalıştay kapsamında yetenek kazanma; performans ve ödüllendirme; eğitim ve gelişim; elde tutma, iş gücü, terfi ve atama olmak üzere insan kaynakları yaşam döngüsü 360 derece yaklaşımla incelendi. Teknolojinin sorumlu kullanımı için pilot uygulamalar geliştirme, çoklu paydaş katılımı ile kurumların insan odaklı yapay zeka stratejileri oluşturması konularını, tüm paydaşlarla birlikte ele alındı.

Kurumların yeni teknolojilere adaptasyonu için kültürel dönüşümü tetikleyecek öncü çalışmalar tartışıldı. İnsan kaynaklarının orta ve uzun vadeli dönüşümü değerlendirerek, geleceğin insan kaynakları politikaları tartışıldı.

Ortak akılla ortaya konulan çalıştay çıktıları, ilerleyen günlerde hem Türkiye ile hem de Dünya Ekonomik Forumu (WEF) küresel ağı ile paylaşılacaktır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler