tusside-logo-2_1@4x

KOP Bölgesi Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP BKİ) ile TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından yürütülen “KOP Bölgesi Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesinin kapanış toplantısı 28 Ocak 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir. Toplantıya bölgedeki ekosistemi temsil eden 78 paydaş katılmıştır.

Proje kapsamında KOP Bölgesi’nde yer alan illerin (Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat) jeotermal kaynakların analizi yapılarak mevcut durumdaki kullanımları incelenmiştir. Bölgenin jeotermal kaynaklarının en güncel verileri proje nihai raporunda yer almakta olup bu veriler ışığında enerji, tarım ve turizm odak sektörlerinde jeotermal kaynakların değerlendirilmesi yapılmıştır.

Projenin kapanış toplantısında TÜSSİDE proje yürütücüsü Başuzman Araştırmacı Barış Çarıkcı proje sunumunu gerçekleştirmiş ve proje boyunca yapılan çalışma ve analizlerin değerlendirilmesi, öneri yatırım alanlarının paylaşımı yapılmıştır. Bakanlıklardan, valilik ve ilgili birimlerinden, KOP Bölgesi’ndeki kalkınma ajanslarından, belediyeler ve diğer yerel birimlerden yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantının ardından Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesi Nihai Raporu da yayımlanmıştır.

Rapora erişim için tıklayınız.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler