tusside-logo-2_1@4x

SAHA MBA 2020 Yönetici Geliştirme Programı Büyük Bir Heyecanla Başladı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE ve SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği iş birliğiyle hazırlanan “SAHA MBA 2020” programı başlamıştır. Açılış konuşmalarının Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı  Mehmet Fatih KACIR, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk BAYRAKTAR tarafından yapıldığı program; Wharton Business School (University of Pennsylvania) liderlik kürsüsü başkanı Prof. Dr. Michael USEEM tarafından sunulan “Liderliğin Güçlendirilmesi” isimli eğitim ile devam etmiştir.

TÜBİTAK TÜSSİDE’nin yönetim bilimleri tecrübesi ve SAHA İstanbul’un sektör bilgisi MBA programının sektör ihtiyaçlarına özgü tasarlanmasını sağlamıştır. “Kurumsallaşma ve İş Yönetimi”, “Veriye Dayalı Karar Verme”, “Fikirden Pazara Ürün Geliştirme”, “Finansal Yönetim” ve “Teknoloji Trendleri ve İnovasyon” temalarında online ve yüz yüze eğitimler yoluyla sunulacak 222 saatlik program; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR tarafından savunma sanayi liderlerini yetiştiren en önemli programlardan biri olarak ifade edilmiştir. Dünya markası olma ve dönüştürücü bir öğrenme deneyimi sunma hedefiyle 2019 yılında başlatılan SAHA MBA programı 2020 yılında İstanbul, Ankara ve Gaziantep olmak üzere üç ayrı lokasyonda altı aya yayılan süreçte eş zamanlı olarak sunulacaktır. Uygulama planının altı aya yayılmasıyla “sürecin öğreticiliği” ilkesinden azami faydalanmak arzu edilmektedir. Eğitimlerin sektör bilgisi ve deneyimi olan eğiticiler tarafından verileceği program; aşağıda listelenen keynote konuşmacıların sunacağı başlıklar ile desteklenecektir.

  • Dr. Ali Taha KOÇ (CB DDO Başkanı): Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Serüveni ve Dünyadaki Konumu
  • Dr. Celal Sami TÜFEKÇİ (SSB Başkan Yardımcısı): Türk Savunma Sanayinde Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi
  • Haluk BAYRAKTAR (SAHA İstanbul YK Başkanı): Savunma Sanayi Ekosistemi
  • Prof. Dr. Hasan MANDAL (TÜBİTAK Başkanı): Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosistemi: TÜBİTAK Odaklı Yeni Süreçler
  • Mehmet Fatih KACIR (STB Bakan Yardımcısı): Sanayi Stratejileri ve Milli Teknoloji Hamlesi

Süreç boyunca ölçme değerlendirme çalışmaları yapılacak ve bu değerlendirmelere göre sertifika almaya hak kazanan katılımcılara sertifikalar verilecektir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler