tusside-logo-2_1@4x

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünün Süreç Envanteri TÜBİTAK TÜSSİDE Tarafından Oluşturuldu

Bu Haberi Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile başlatılan proje kapsamında TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait tüm kurumsal süreçler mercek altına alındı.

TCDD Süreç Envanteri projesi, 29 Ağustos 2019’da TCDD Konferans Salonu’nda TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail ÇAĞLAR’ın sahipliğinde gerçekleştirilen açılış toplantısı ile başladı. Gerçekleştirilen 186 görüşme ve doküman analizleri ile üç ay içerisinde tüm süreçler analiz edilerek kurumun süreç envanteri ve tüm süreç sahiplikleri Kasım sonu itibari ile belirlendi. Aralık ayı içerisinde de Daire Başkanlıklarının her biri ve TCDD Proje Ekibi ile yapılan teyid toplantıları ve değerlendirmeler neticesinde TCDD Süreç Envanteri ve Süreç Sahiplikleri nihai halini aldı.  Çalışma sonunda TCDD İşlemesi Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlükleri bünyesinde 475 süreç başlığı tanımlandı.

Bu çalışma çıktılarının TCDD’nin bundan sonra devam ettireceği Kalite Yolcuğunda önemli bir girdi teşkil etmesi bekleniyor.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler