tusside-logo-2_1@4x

TÜBİTAK TÜSSİDE ile TCDD, Demiryollarındaki Lojistik Etkinliğin Artırılması İçin İşbirliği Yapacak

Bu Haberi Paylaş

Lojistik altyapı ve bu altyapının etkin kullanımı ülkelerin kalkınmalarında anahtar rollerden birisini oynamaktadır. Ülkemizdeki demiryolları altyapısının daha etkin kullanılmasına katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü için bir çalışma gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda demiryollarındaki lojistik faaliyetlerin arttırılması ve etkinleştirilmesine yönelik olarak TÜSSİDE uzmanları tarafından saha çalışmaları, rekabet ve yük analizleri gibi çalışmalar ile mevcut durum analiz edilecek ve yapılan analizler sonucunda lojistik saha ve merkezlerin işletme modeli ile ilgili sistem tasarımı geliştirilecektir.

TÜSSİDE ile TCDD işbirliğinde yapılacak “TCDD Lojistik Etkinliğin Artırılmasına Yönelik Sistem Analizi ve İşletme Modeli Araştırma Projesi” ‘ne ait sözleşme TÜBİTAK ile TCDD arasında 15 Haziran 2019 tarihinde TÜSSİDE’de gerçekleştirilen “İşbirliği Güçlendirme Çalıştayı” sırasında TÜBİTAK Başkanı Sayın Hasan MANDAL ve TCDD Genel Müdürü Sayın Ali İhsan UYGUN’un şahitliğinde TÜSSİDE Müdürü Sayın İsmail DOĞAN ile TCDD Genel Müdür Yardımcısı Sayın Emin TEKBAŞ tarafından imzalanmıştır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler