tusside-logo-2_1@4x

Türkiye Tohumculuk Sektörü Strateji Geliştirme Çalıştayları Başladı

Bu Haberi Paylaş

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında imzalanan “Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirilme Projesi” kapsamında Alt Birlikler ile sektörel strateji geliştirme toplantıları başladı.

11 Ekim’de Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB), 12 Ekim’de Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB), 18 Ekim’de Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) ve 19 Ekim’de Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) ile her bir sektörün ileriye yönelik “eylem planı” çıkarıldı.

Çalıştayların her birinde sektör temsilcileri, akademisyenler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, diğer kamu kurum ve kuruluş çalışanları, Birlik temsilcileri ile diğer paydaşlar yer aldı. Her biri bir gün süren oturumlarda, mevcut SWOT Analizi ve Rekabetçilik Analizi sonuçlarından hareketle ilgili sektörlere yönelik hayata geçirilmek istenen “eylemler” katılımcı bir yaklaşımla gruplar halinde belirlendi.

TSÜAB Toplantısına TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Topsakal ve Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer katılım göstererek katılımcılara teşekkür belgelerini takdim etti. FÜAB Toplantısına ise Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Tanrıver ve Başkan Yardımcısı Sedat Dereli katılım gösterdi. BİSAB Toplantısında ise Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vehbi Eser ve Başkan Yardımcısı Kamil Yılmaz yer aldı. Tüm toplantılarda Birliklerin Yönetim Kurulu üyeleri de katılım göstererek görüşlerini bildirdi.

Moderatörlüğünü TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği çalıştaylar, Ekim ayı boyunca devam edecek ve ardından gerçekleşecek Teknik Komite toplantısı ise elde edilen çıktılar son haline getirilecek.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler