tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE, Bilişim Sektöründe Yerli Katkı Payı Ölçülmesi Paneli’nde

Bu Haberi Paylaş

Teknopark İstanbul’da TÜSSİDE desteğiyle düzenlenen “Bilişim Sektöründe Yerli Katkı Payı Ölçülmesi” Paneli’ne TÜSSİDE Müdürü Tezer Battal ve Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Araştırma Grubu katılım gösterdi. Panelde yazılım ve bilişim alanında yerlilik oranının ölçülebilmesine yönelik geliştirilecek yöntem ve teknikler tartışıldı. Üniversite, sanayi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının söz aldığı panelde, farklı uzmanlık alanlarının tecrübeleri ile Türkiye için söz konusu alanda neler yapılabileceği konuşuldu.

Panelin açılış konuşmalarını Teknopark İstanbul Genel Müdürü İsmail Arı ve İstanbul Sanayii Odası’ndan Hakan Altınay yaptı. Başkanlığını Tezer Battal’ın yaptığı “Yazılım Sektörü Genel Değerlendirme ve Yerli Katkı Payı Oranları” oturumunda Cemil Sağıroğlu (TÜBİTAK – BİLGEM YTE), Doç. Dr. Metin Çancı (Okan Üniversitesi), Abdül Halim Zaim (İstanbul Ticaret Üniversitesi) ve Mustafa Kayer (YASAD) panelist olarak söz aldılar.

“Yerli Katkı Payı Ölçümleme Metodları” başlıklı oturuma ise Prof. Dr. Metin Türkay başkanlık etti. Bu oturumda ise Ahmet Bilgen (FIT Solutions), Dr. Cüneyd Fırat (C-Tech), Doç. Dr. Mustafa Ergen (MiSONE A.Ş.) ve Hikmet Kangal (SSM) panelist olarak görüşlerini katılımcılar ile paylaştılar.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler